reklama

reklama

Matura 2024: Maturzyści piszą egzamin maturalny z języka polskiego

Dziś równo o godzinie 9:00 swój pierwszy egzamin rozpoczęli tegoroczni maturzyści. Wśród nich m.in. uczniowie Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Maturzyści pierwszego dnia mierzą się z egzaminem z języka polskiego / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Matura 2024 rozpoczęła się od egzaminu z języka polskiego i to właśnie z arkuszami języka ojczystego przez najbliższe godziny mierzyć się będą maturzyści.

Trzymam za was kciuki i życzę wam powodzeniapowiedziała do uczniów zgromadzonych w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza dyrektor placówki Agata Jarymowicz.

W środę, 8 maja maturzyści zmierzą się z matematyką. W kolejnych dniach czekać na nich będzie egzamin z języka obcego oraz egzaminy na poziomie zaawansowanym, a także egzaminy ustne.

Egzamin z języka polskiego jest jednym z trzech obowiązkowych egzaminów pisemnych. Aby go zdać, należy napisać na co najmniej 30%.

Galeria Zdjęć:

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.