reklama

reklama

Mieszkańcy bloków przy ul. Piłsudskiego pozbawieni dojazdu do posesji

Jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na problem, z jakim borykają się mieszkańcy bloków mieszczących się przy ul. Piłsudskiego 26-28, 40 i 46 – 50 w Policach.

Mieszkańcy bloków przy ul. Piłsudskiego pozbawieni zjazdu z ronda do posesji / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chodzi o brak możliwości zjazdu z nowego ronda, w kierunku wspomnianych bloków przy ul. Piłsudskiego, jadąc od strony wiaduktu kolejowego. Rzeczywiście, aby dotrzeć do tych budynku, należy albo skręcić w ulicę Przybora i zawrócić, albo dojechać do ronda… „Pionierów Polic”, objechać je dookoła i dopiero jadąc prawym pasem skręcić w kierunku bloków przy ul. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że inwestycja zrealizowana została w ramach rozbudowy infrastruktury drogowej na terenie Polic na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z dwoma przystankami na terenie miasta. I właśnie w ramach tej inwestycji na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej zaprojektowano rondo o dwóch pasach ruchu. Rondo, które nie uwzględnia możliwości zjazdu w kierunku budynków zlokalizowanych przy ul. Piłsudskiego.

Jest to absurdalne, że po przebudowie drogi, nie mamy możliwości normalnego wjazdu na parking, a jedyną możliwością, dla osób jadących od strony ul. Mazurskiej jest albo wjechanie w ul. Przybora i zawrócenie, albo dojazd do ronda Piłsudskiego – Siedlecka – Grzybowa i wykonanie zawrócenianapisał nasz czytelnik.

I trudno w tej sytuacji nie zgodzić się z naszym czytelnikiem. Nic jednak nie wskazuje na to, aby już teraz ten problem został w jakikolwiek sposób rozwiązany. Warto o nim pamiętać planując kompleksową przebudowę ulicy Piłsudskiego. Idealnym rozwiązaniem wydaje się budowa ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Przybora.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.