reklama

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego to wciąż plac budowy

Nowo wybudowany plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach cieszy się w słoneczne dni dużą popularnością. Chętnie korzystają z niego najmłodsi w towarzystwie rodziców.

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Problem jednak w tym, że plac rekreacyjny… to w dalszym ciągu plac budowy. Potwierdza to w rozmowie z naszą redakcją naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz.

Inwestycja przy ul. Roweckiego nie otrzymała jeszcze pozwolenia na użytkowaniepodkreśla Kuśnierz.

W dalszym ciągu na terenie inwestycji prowadzone są drobne prace. Pozwolenie na użytkowanie Gmina Police powinna uzyskać do końca marca bieżącego roku.

W praktyce oznacza to, że z placu rekreacyjnego nie powinno się korzystać. O tym, że jest to plac budowy i obowiązuje zakaz wstępu, informują stosowne tablice informacyjne, umieszczone na wszystkich furtkach.

Na furtkach zainstalowane są tablice informacyjne / zdjęcie: Gracjan Broda

Furtki są otwarte, ponieważ kiedy były zamknięte na klucz, ktoś zniszczył ogrodzenietłumaczy naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach. – Nie oznacza to jednak, że z placu można korzystaćdodaje Kuśnierz.

Nieznany dotąd sprawca, aby dostać się na teren placu, wyciął dziurę w dopiero co zamontowanym ogrodzeniu.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby stosować się do zaleceń inwestora i mimo słonecznej, ciepłej pogody nie wchodzić na teren inwestycji do czasu oficjalnego jej otwarcia, które nastąpi po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.