reklama

Projekt podwyżki stawek za gospodarowanie odpadami zdjęty z porządku obrad Sesji Rady Miejskiej

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach, jej przewodniczący Andrzej Rogowski złożył formalny wniosek w sprawie zdjęcia z porządku obrad punktu dotyczącego wyboru metody oraz wysokości stawki za gospodarowanie odpadami.

Za wywóz odpadów w Gminie Police odpowiada gminna spółka Trans-Net / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za zdjęciem punktu z porządku obrad głosowało 19 radnych, przeciwnie byli jedynie radni niezależni Artur Echaust oraz Sławomir Kajkowski. W opinii wspomnianych radnych lepiej było procedować uchwałę i zagłosować przeciwko nowym stawkom proponowanym przez burmistrza Polic.

Projekt uchwały zakładał podniesienie stawek o 12%. Od 1 stycznia 2024 roku stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w lokalu mieszkalnym w zabudowie wielorodzinnej, która liczona jest za metr sześcienny zużytej wody, miała wzrosnąć z 10,20 zł do 11,40 zł.

Wzrosnąć miała również stawka liczona od osoby w zabudowie jednorodzinnej – z 32 złotych do 36 złotych.

W uzasadnieniu uchwały mogliśmy przeczytać, że proponowane stawki nie zbilansowałyby wydatków oraz dochodów, natomiast pozwoliłoby to na zmniejszenie deficytu w 2024 roku z ponad 2,3 miliona złotych na około 980 tysięcy złotych, który miał zostać pokryty z budżetu Gminy Police.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.