reklama

reklama

Radni Rady Miejskiej w Policach i burmistrz Krystian Kowalewski złożyli ślubowanie

Radni Rady Miejskiej w Policach oraz burmistrz Polic Krystian Kowalewski złożyli ślubowanie podczas sesji inaugurującej nową kadencję. Oficjalnie od dziś to właśnie Krystian Kowalewski pełni funkcję włodarza Gminy Police.

Krystian Kowalewski odbierający insygnia władzy / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach został Artur Echaust, który otrzymał poparcie 10 radnych spośród 19 obecnych na sali obrad, która dziś wyjątkowo zlokalizowana była w Hotelu Dobosz w Policach.

Zarówno nowo wybrany przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust, jak i nowy burmistrz Polic Krystian Kowalewski zwrócili się do obecnych na sali gości oraz mieszkańców Gminy Police.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim za zaufanie i powierzenie mi tej zaszczytnej funkcjirozpoczął świeżo wybrany przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust. – Chciałbym przypomnieć wszystkim radnym, że marzenia mają przede wszystkim nasi mieszkańcy, którzy obdarzyli państwa kredytem zaufania, żebyście reprezentowali ich interesy, najlepiej jak potraficie tutaj w Radzie Miejskiej w Policachkontynuował Echaust.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach przypomniał, że w ubiegłej kadencji sala sesyjna nie zawsze była miejsce konstruktywnego dialogu.

Nie chciałbym z tego tytułu czynić ani wyrzutu poprzedniemu burmistrzowi Polic, ani poprzedniej Radzie Miejskiej, wręcz odwrotnie liczę, że jesteśmy po to, aby wskazać nową jakość i pokazać nowe standardypodkreślił Echaust.

Po złożeniu ślubowania i założeniu insygniów władzy głos zabrał nowy burmistrz Polic Krystian Kowalewski.

Chcemy budować, chcemy tworzyć, chcemy by codzienność, była wyrazem naszej wolności i wiary. Przeszłość zweryfikowała nas pozytywnie. Nie ulegliśmy pokusom drogi na skróty, nie stosowaliśmy nieetycznych metod. Uczciwie poddaliśmy się osądowi suwerena i jego wolipowiedział Krystian Kowalewski.

Kowalewski odniósł się również do sytuacji finansowej gminy Police.

Nowy Burmistrz Polic Krystian Kowalewski / zdjęcie: Gracjan Broda

Odziedziczyliśmy gminę w słabej sytuacji finansowej, słabo sterowalną i niedecydującą o swojej przyszłości. Nie mówimy tego wolą krytyki, a wolą uczciwego przedstawienia stanu sprawpodkreślał Kowalewski.

Nowy burmistrz Polic zadeklarował budowę zespołu ludzi, którzy podejmą się pracy konstruktywnej, kreatywnej i uczciwej, by zbudować taki model gminy, aby się jednocześnie rozwijała i odpowiadała na potrzeby mieszkańców.

Krystian Kowalewski zapowiedział również przygotowanie wspólnej deklaracji dla Polic, której podpisanie zaproponuje wszystkim radnym, niezależnie od barw politycznych.

Burmistrz Kowalewski podziękował ustępującemu Władysławowi Diakunowi za ponad 25 lat jego urzędowania.

Dziękuję panu Władysławowi Diakunowi, za ponad 25 lat pracy na stanowisku burmistrza Polic. Wierzę, że zarządzał gminą, najlepiej jak potrafiłpowiedział Krystian Kowalewski.

Kowalewski podziękował również swoim najbliższym.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.