reklama

reklama

Gmina Police stawia na rozwój ścieżek rowerowych!

Gmina Police skutecznie pozyskała środki europejskie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Ponad 21 milionów złotych dofinansowania przeznaczone zostanie na budowę ścieżek rowerowych.

Ścieżki rowerowe powstaną również na wale przeciwpowodziowym nad rzeką Łarpią / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 kilometrów ścieżek rowerowych ma powstać na obszarze miasta. To w ramach rozwoju nowoczesnej mobilności miejskiej.

Mieszkańcy chcą przemieszczać się rowerami do pracy i szkoły. Każda ścieżka rowerowa w gminie cieszy policzan – dostajemy dużo takich sygnałów. Zarówno rodzimi, jak i napływowi mieszkańcy, którzy decydują się na przeprowadzkę do Polic, chętnie korzystają ze ścieżek rowerowych. Bierzemy pod uwagę potrzeby mieszkańcówmówi burmistrz Polic Władysław Diakun.

Projekt uwzględnia budowę dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dofinansowanie do tego projektu wynosi 8 450 000 złotych.

Kolejna ścieżka rowerowa powstanie w ramach zielonej trasy widokowej na odcinku Police – Trzebież. Przedsięwzięcie zlokalizowane będzie w ciągu wału przeciwpowodziowego, wzdłuż Odry Zachodniej i Roztoki Odrzańskiej, na odcinku Police – Jasienica do Trzebieży.

Mowa o 10-kilometrowym odcinku, który przebiegać będzie w głównej mierze z widokiem na wody Zalewu Szczecińskiego, przez obszary chronione Natura 2000, co niewątpliwie będzie atrakcją dla rowerzystów.

Teren wokół Zalewu Szczecińskiego to marka sama w sobie. Liczymy, że będzie atrakcyjny dla mieszkańców, przyciągnie do nas kolejnych odwiedzających i wpłynie na rozwój turystyczny naszej gminypodkreśla Władysław Diakun.

Dofinansowanie do tego projektu wynosi 6,8 miliona złotych.

Ścieżka rowerowa ma powstać również na wale przeciwpowodziowym po drugiej stronie rzeki Łarpia. Dodatkowo wybudowany zostanie taras widokowy.

W ostatnich latach w ramach rewitalizacji Starego Miasta zagospodarowaliśmy część nabrzeża Łarpi, budując tereny rekreacyjne wyposażone w elementy małej architektury, w tym Przystań Miejską, miejsca do wędkowania, cumowania kajaków, grillowaniaprzypomina burmistrz Polic.

Jak podkreśla Władysław Diakun, dzięki tej inwestycji udało się skierować miasto w stronę rzeki.

Kluczowym elementem projektu jest wzmocnienie i podwyższenie konstrukcji mostu, tak aby mogły przepływać pod nim małe jednostki pływające.

W ramach projektu wyspa Polickie Łąki stanie się wyjątkowym miejscem nie tylko dla mieszkańców Polic, ale również turystów, wędkarzy, oraz miłośników przyrody i sportów, w tym także wodnych.

Gmina Police na realizację tego projektu otrzyma 5 950 000 złotych.

Na realizację wszystkich projektów związanych z budową ścieżek rowerowych Gmina Police uzyska dofinansowanie na poziomie 21,2 miliona złotych.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.