reklama
reklama [1170px x 300px] | Header -- Damian Walczak głosuje na Władysława Diakuna

reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

KWW Nasze Police Grzegorza Ufniarza zaprezentował kandydatów i program wyborczy

W środowy wieczór Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Police Grzegorza Ufniarza zaprezentował kandydatów do Rady Miejskiej w Policach, a także przedstawił program wyborczy pod hasłem „Dobry Plan dla Polic”.

KWW Nasze Police Grzegorza Ufniarza / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Aby tego dokonać, potrzebna jest zmiana w sposobie zarządzania i myślenia o tym, jak powinna funkcjonować gminapowiedział Rafał Furdal, kandydat na radnego Rady Miejskiej w Policach.

„Dobry Plan dla Polic” podzielony został na sześć obszarów działania. Pierwszy z nich dotyczy poprawy bezpieczeństwa m.in. poprzez system monitoringu miejskiego oraz naprawy dróg gminnych, rozbudowy parkingów oraz oświetlenia na terenie Gminy, a także uruchomienie bezpośredniego połączenia autobusowego pomiędzy Trzebieżą a Szczecinem.

Wdrożony ma zostać jednolity system Polickich Standardów Infrastruktury, który ma spójnie określać wzorce dla infrastruktury i zieleni, aby gmina była estetyczna i funkcjonalna zarówno dla osób sprawnych, jak i z niepełnosprawnościami.

Odważnie chcemy sięgać po środki zewnętrzne, żeby remontować drogizapowiedział kandydat na burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz.

Kandydat na burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz / zdjęcie: Gracjan Broda

Nasze Police Grzegorza Ufniarza chcą postawić również na rozwój gospodarczy gminy. Z jednej strony uruchomienie Centrum Obsługi Inwestora, natomiast z drugiej przygotowanie terenów inwestycyjnych. Kluczem ma być również zrównoważony rozwój miasta i sołectw Gminy Police.

My jako Nasze Police chcemy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie obszarów pod inwestycje, zwłaszcza na terenach gdzie będzie budowane Zachodnie Drogowego Obejście Szczecina i przeprawa Police – Święta. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna dla inwestorów jest infrastruktura drogowapowiedziała Jurata Dettlaff, kandydatka do Rady Miejskiej.

Jurata Dettlaff / zdjęcie: Gracjan Broda

Nasze Police są również za budową klastrów energetycznych, dzięki którym mają być generowane oszczędności dotyczące wysokich dziś opłat za zużytą energię elektryczną.

Utworzenie Klastrów Energii bądź Gminnej Spółdzielni Energetycznej, których sfinansowanie będzie możliwe z Krajowego Planu Odbudowy, da w przyszłości wymierny efekt dla mieszkańców gminy w postaci tańszej energii (budowa zamiast wielu indywidualnych instalacji fotowoltaicznych, jednej większej) oraz podjęcie działań mających na celu rozbudowę alternatywnych źródeł energiiczytamy w programie Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Police Grzegorza Ufniarza.

Kolejnym obszarem działania ma być Gmina Police jako dobre miejsce do życia. W tym zakresie Nasze Police chcą postawić na rozwój mieszkań komunalnych, a także zwiększenie efektywności edukacji poprzez promowanie zajęć pozalekcyjnych i zajęć sportowych. Ponadto zmianie mają ulec obwody szkół, tak aby dzieci miały bliżej do szkoły, a droga między domem a szkołą była bezpieczniejsza.

To nasz priorytet. Budowa mieszkań komunalnych oraz na tani wynajempodkreśliła kandydatka do Rady Miejskiej w Policach Żaneta Ostrowska. – Powołamy również animatorów sportu na osiedlach oraz w sołectwach. Będziemy lepiej wykorzystywali bazę sportową zlokalizowaną na terenie Gminy Policetłumaczyła Ostrowska.

(od prawej) Żaneta Ostrowska / zdjęcie: Gracjan Broda

Nasze Police zapowiedziały również poprawę systemu gospodarowania odpadami, a także uruchomienie gminnego programu „Zieleń w zasięgu ręki”.

Kolejnym punktem programu wyborczego Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Police Grzegorza Ufniarza jest zapewnienie możliwości aktywnego spędzania czasu. Jednym z priorytetów jest budowanie asfaltowych ścieżek rowerowych, uruchomienie chillzonów, czyli stref dla młodzieży, a także rozwój edukacji i turystyki wodnej w oparciu o wykorzystanie potencjału promenady i przystani na Łarpi, a także infrastruktury w Trzebieży.

Zależy nam, aby do kalendarza imprez powróciły plenerowe imprezy cykliczne takie jak chociażby Dni Polic czy Trzebieskie Neptunaliazapowiedział Przemysław Żółtowski, kandydat do Rady Miejskiej w Policach.

Nasze Police chcą również stworzyć ścieżkę i mapę historyczną Polic, dzięki której będzie można poznać historię miasta bezpośrednio w przestrzeni. Z jednej strony ma być to baza wiedza dla mieszkańców Polic, a zarazem przewodnik turystyczny dla gości odwiedzających Gminę Police.

Ważnym punktem programu jest obszar zatytułowany „Współpraca, Dialog z Mieszkańcami”. Priorytetem jest utworzenie Polickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, którego celem będzie pomaganie organizacjom pozarządowym z terenu Gminy Police pozyskiwanie środków zewnętrznych, a także pomoc w czynnościach, które stanowią największe wyzwania w procesie ich funkcjonowania. Ponadto Nasze Police chcą wspierać stowarzyszenia i organizacje pozarządowe działające na rzecz mieszkańców gminy poprzez inicjację programu „Policki Społecznik”.

Nasze Police chcą postawić również na lepszą współpracę transgraniczną.

Naszym celem jest rozwój usług transgranicznych i ożywienie współpracy polsko-niemieckiej jako inspiracja dla instytucji, mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji społecznychzapowiada Grzegorz Ufniarz, kandydat na burmistrza Polic.

Pomóc ma w tym m.in. wspieranie nauki języków obcych w celu lepszej komunikacji mieszkańców z gminami transgranicznymi, a także współpraca w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na rzecz lepszego skomunikowania transportu publicznego w całym obszarze transgranicznym.

Nasz program to zbliżenie samorządu do ludzi. Samorząd musi wiedzieć, że jest dla ludzipodkreślał Ufniarz. – Nie możemy pozwolić, aby Gmina Police nie rozwijała siędodał.

W trakcie konwencji wyborczej kandydat Naszych Police na burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz nawiązał do swojej przeszłości związanej ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI, podkreślając, że to dawno zamknięty etap.

Żałuję, że z tymi ludźmi, którzy dziś tworzą ze mną Nasze Police, nie spotkałem się wiele lat temu. To jest ogromna energia do działania i w takiej grupie chce się pracować na rzecz mieszkańców Policpodkreślił Ufniarz.

Kandydat na burmistrza Polic Grzegorz Ufniarz / zdjęcie: Gracjan Broda

Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Police Grzegorza Ufniarza zaprezentował również sondaż wyborczy z 15 października 2023 roku przeprowadzony przez Ogólnopolską Grupę Badawczą, w której zadano m.in. pytanie „Gdyby dziś obyły się wybory samorządowe, to na którego kandydata na Burmistrza Polic oddał(a)by Pan(i) swój głos?”.

Według zaprezentowanych wyników na Władysława Diakuna swój głos oddałoby 20,5% badanych, Krystiana Kowalewskiego 18,77% badanych, natomiast na Grzegorza Ufniarza 18,75 badanych. Badanie uwzględniało jeszcze kandydatury Damiana Walczaka z Koalicji Obywatelskiej (12,24% badanych) i Tomasza Tokarczyka z Prawa i Sprawiedliwości (9,64% badanych). Ponad 20% badanych było niezdecydowanych.

Najważniejsza jest ciężka praca i pokorapodsumował Grzegorz Ufniarz.

W trakcie konwencji zaprezentowano również kandydatów do Rady Miejskiej w Policach. Liderką w okręgu wyborczym nr 1 została Jurata Dettlaff. Listę w okręgu numer 2 otwiera Grzegorz Ufniarz, natomiast w okręgu wyborczym numer 3 „jedynką” na liście jest Bianka Mazurkiewicz.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.