reklama

reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Nowy Zarząd Powiatu w Policach! Potwierdziły się doniesienia Dziennika Polickiego

Dziś, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Policach, podczas której radni złożyli ślubowanie.

Nowy Zarząd Powiatu w Policach (Shivan Fate, Damian Walczak, Jacek Fabisiak) / zdjęcie: Mariusz Hałgas

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowi radni wybrali również przewodniczącego Rady Powiatu w Policach, którym został Janusz Szwyd (Koalicja Obywatelska). Jego zastępcami zostali Adam Pacholik (Wspólnota Samorządowa Gryf XXI) oraz Danuta Chylewska-Kęsy (Koalicja Obywatelska).

Kiedy zaczynałem swoją karierę samorządowca, nie śniło mi się, że kiedyś będę przewodniczącym Rady Powiatu. (...) Wzorem dla mnie, przewodniczącego, są dwie osoby, dwa wzory. Jeśli chodzi o powiat, to jest Cezary Arciszewski, a drugim jest Andrzej Trela, który był kiedyś przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach. Pewnie im nie dorównam, ale spróbuję sprostać zadaniom, które na mnie ciążą. To wielki obowiązek i zaszczytpowiedział tuż po głosowaniu Janusz Szwyd.

Radni wybrali również Zarząd Powiatu w Policach, na którego czele stanął Shivan Fate (Koalicja Obywatelska). Za kandydaturą Shivana Fate głosowało 17 radnych (Shivan Fate nie wziął udziału w głosowaniu – przyp. red.) Wicestarostą Powiatu Polickiego został Damian Walczak (Koalicja Obywatelska), który od 1 lutego do 6 maja pełnił funkcję zastępcy burmistrza Polic Władysława Diakuna. Za jego kandydaturą głosowało 17 radnych, jeden był przeciw. Członkiem Zarządu Powiatu Polickiego został Jacek Fabisiak (Wspólnota Samorządowa Gryf XXI), którego poparło 15 radnych (Jacek Fabisiak nie wziął udziału w głosowaniu – przyp. red.), a dwoje było przeciw.

To jest wielkie wyzwanie, ale też ogromna odpowiedzialność. Czuję ciężar na plecach. Obiecuję, że będę pracował na 200% i nie zawiodę Państwa, którzy na mnie głosowalimówił starosta policki Shivan Fate.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.