• Sport
  • Publikacja:

Efektowna wygrana Chemika Police. Trzy bramki Wiktora Kurzawy

Podopieczni Jarosława Grzesło pokonali przed własną publicznością GKS Manowo aż 5:1. Trzykrotnie w sobotnim spotkaniu bramkarza rywali Maksymiliana Witkowskiego pokonał Wiktor Kurzawa. Po golu dołożyli jeszcze Franciszek Jabłonowski i Daniel Kowalczyk.

Podopieczni Jarosława Grzesło zaaplikowali rywalom aż 5 bramek / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy już w 7. minucie meczu wyszli na prowadzenie po trafieniu Wiktora Kurzawy. Na kolejne trafienie kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Siedleckiej czekali zaledwie 7 minut. Po raz kolejny Maksymiliana Witkowskiego pokonał Wiktor Kurzawa i Chemik Police prowadził już dwoma bramkami.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania wynik podwyższył Franciszek Jabłonowski, który uderzył po krótkim rogu, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi rywali.

Pierwsze 45 minut należało zdecydowanie do gospodarzy, jednak również goście zdołali kilkukrotnie zagościć pod bramką żółto-zielonych. Przed stratą bramki strzegł albo dobrze dysponowany tego dnia Jakub Koza lub gościom brakowało po prostu skuteczności.

Po zmianie stron ponownie zaatakowali gospodarze, jednak ze strzelonej bramki cieszyli się goście. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Myśliński. W 66. minucie Wiktor Kurzawa po raz trzeci pokonał Maksymiliana Witkowskiego i gospodarze ponownie wyszli na trzy bramkowe prowadzenie.

W 70. minucie spotkania wynik ustalił Daniel Kowalczyk, który pewnym uderzeniem wykorzystał rzut karny, będąc chwilę wcześniej faulowanym w polu karnym przez jednego z defensorów GKS-u Manowo.

Po 11. ligowych kolejkach podopieczni Jarosława Grzesło z dorobkiem 13 punktów plasują się na 9. pozycji w tabeli.

Chemik Police – GKS Manowo 5:1 (3:0)
Bramki:
1:0 Kurzawa (7’), 2:0 Kurzawa (14’), 3:0 Jabłonowski (45’), 4:1 Kurzawa (66’), 5:1 Kowalczyk (70’ – k.) – 3:1 Myśliński (57’)

Ostatnia modyfikacja: 13 październik 2024, 14:10