reklama
  • Sport
  • Publikacja:

„Joga na trawie” – wspólne ćwiczenia na świeżym powietrzu [zapowiedź]

Stowarzyszenie "Zjogowane Police" zaprasza do udziału w projekcie „Joga na trawie”, które sfinansowane jest ze środków Gminy Police.

Projekt "Joga na trawie" to cykl 10 spotkań / zdjęcie: Pixabay

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Joga na trawie” to cykl 10 spotkań na świeżym powietrzu zarówno dla małych, jak i dużych. Pierwsze z nich zaplanowane zostało na 16 czerwca, na godzinę 18:00. A skoro na trawie, to idealnym miejscem jest polana za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach i tam właśnie odbywać będą się wspólne ćwiczenia.

Jednym z założeń projektu jest propagowanie jogi jako prozdrowotnej aktywności na wielu poziomach, w tym m.in.: fizycznym, psychicznym, emocjonalnym oraz prospołecznymmówi Adriana Lewandowska inicjatorka projektu.

Dlaczego joga w plenerze? Bliskość natury oraz dźwięki i zapachy przyrody potęgują uczucie zrelaksowania i spokoju – to doskonały sposób na osiągnięcie harmonii między ciałem, umysłem a naturą. Bliskość natury sprzyja także intensyfikacji świadomości ciała i oddechu. Ćwiczenia na zewnątrz dodatkowo dają nam możliwość czerpania radości z piękna otaczającej przyrody i nawiązania więzi z naturą, co jest niesamowicie inspirujące i motywujące. Słuchanie szumu drzew, czucie ziemi pod stopami, oddychanie czystym powietrzem – to wszystko pomaga poczuć się częścią przyrody.

W ramach projektu zajęcia będę prowadzone w stylu vinyasy.

Osoby ćwiczące jogę najpierw zauważają zmiany w swoim ciele – większą siłę, mobilność, większe zakresy ruchowe, lepszą kondycję, ustępujące uporczywe napięcia czy bóle. Dzięki koncentracji na oddechu dotleniamy nasz organizm. Poprawia się też nasze zdrowie – reguluje krążenie oraz ciśnienie, obniża poziom kortyzolu, zwiększa wydolność płuc. Działa również bardzo pozytywnie w przypadku chorób psychosomatycznych, a nawet pomaga zadbać o sylwetkętłumaczy Lewandowska.

Zajęcia prowadzić będzie policzanka Adriana Lewandowska, która posiada międzynarodowy dyplom Yogi Alliance. Jogę praktykuje od blisko 10 lat, a od ponad 2,5 roku prowadzi zajęcia jogi – głównie w Policach. Jak sama przyznaje, w dalszym ciągu się uczy i nieustannie pogłębia swoją wiedzę z zakresu anatomii, metodyki nauczania, nowych stylów jogi czy też jej filozofii.

Harmonogram spotkań:

16 czerwca, godzina 18:00,
23 czerwca, godzina 18:00,
30 czerwca, godzina 18:00,
14 lipca, godzina 18:00,
21 lipca, godzina 18:00,
4 sierpnia, godzina 18:00,
11 sierpnia, godzina 18:00,
14 sierpnia, godzina 18:00,
25 sierpnia, godzina 18:00,
1 września, godzina 18:00.

Zajęcia są bezpłatne. Ćwiczenia skierowane są do wszystkich niezależnie od wieku.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.