reklama

reklama

Dowozy pracowników do Grupy Azoty Police będą kontynuowane

W czwartek na terenie Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego odbyła się konferencja prasowa w sprawie kontynuacji dowozu pracowników do Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

(od lewej) Kazimierz Trzciński, Andrzej Rogowski, Władysław Diakun / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w niej wzięli m.in. burmistrz Polic Władysław Diakun wraz z zastępcami Jakubem Pisańskim oraz Damianem Walczakiem, przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski oraz prezes Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Kazimierz Trzciński.

Jak przyznał prezes SPPK, sprawa została załatwiona w trybie ekspresowym, gdyż wymagały tego okoliczności, bowiem od 1 kwietnia pracownicy Grupy Azoty Police pozbawieni zostaliby Linii Pracowniczej.

Dogadaliśmy ramowe warunki dalszej współpracypodkreślił Kazimierz Trzciński, prezes SPPK. – W dalszym ciągu będzie prowadzony dowóz pracowników do Grupy Azoty Police. Porozumieliśmy się zarówno w kwestiach finansowych, jak i dotyczących rozkładu jazdydodał Trzciński.

Jak przyznał Andrzej Rogowski ilość kursów, na mocy nowego aneksu do umowy, będzie zmniejszona o około 30%, jednak nie wpłynie to na jakość świadczonych usług.

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we wrześniu ubiegłego roku wypowiedziało bezterminową umowę na świadczenie usług przewozowych dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

(od lewej) Andrzej Rogowski, Władysław Diakun, Damian Walczak / zdjęcie: Gracjan Broda

Mieliśmy problem z kierowcami, dlatego też wypowiedzieliśmy tę umowępotwierdził Kazimierz Trzciński. – Aktualnie te problemy udało nam się zniwelować, co zresztą widać po liniach 101 i 107dodał prezes Spółki.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski powiedział, że wraz z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem oraz przedstawicielami SPPK spotkał się z prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Anną Tarocińską i udało się wypracować wspólne stanowisko, dzięki któremu udało się parafować nowy aneks do umowy, na mocy którego w dalszym ciągu kontynuowany będzie dowóz pracowników do mieszczących się przy ul. Kuźnickiej w Policach Zakładów Chemicznych.

Cieszę się, że udało się szybko tę sprawę załatwić i pracownicy Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w dalszym ciągu będą mogli korzystać z komunikacji pracowniczejpodkreślił burmistrz Polic Władysław Diakun.

Jak powiedział zastępca burmistrza Polic Damian Walczak, nadrzędnym celem dla burmistrza Władysława Diakuna było zabezpieczenie interesów mieszkańców, w tym przypadku pracowników Zakładów Chemicznych.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.