reklama

reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Brudziński: „Szaleństwo klimatyczne dla Polic oznacza totalną degradację”

W sobotę z mieszkańcami gminy Police na ulicach miasta spotykał się startujący do Parlamentu Europejskiego polityk Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński kandydujący do Parlamentu Europejskiego odwiedził Police / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prawo i Sprawiedliwość, mimo iż procentowo wygrało wybory samorządowe, to w zdecydowanej większości rządzić będą działacze związani z Koalicją Obywatelską i szeroką koalicją "13 grudnia" jak mówią o niej działacze PiS.

Na Pomorzu Zachodnim teren trudny dla Prawa i Sprawiedliwości, ale z wyborów na wybory uzyskujemy coraz lepsze wyniki, powiększyliśmy partycypację we władzy w powiatach w tej części szczecińskiej. Dzisiaj jesteśmy współrządzącymi w czterech powiatachpowiedział Joachim Brudziński.

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński za cel stawia sobie utrzymanie liczby mandatów na Pomorzu Zachodnim.

Dotychczas mieliśmy w naszym okręgu dwa mandaty, czyli mój mandat i mandat Elżbiety Rafalskiej, robimy wszystko, aby ten wynik utrzymać. Czy nam się to uda? Zobaczymy. Na pewno do tych wyborów podchodzimy z pokorątłumaczył Brudziński.

Zdaniem Joachima Brudzińskiego nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważne z perspektywy mieszkańców gminy Police.

Jeżeli przejdzie to szaleństwo dyrektywy klimatycznej, polityki Zielonego Ładu, to takie zakłady jak Zakłady Chemiczne w Policach będą do zamknięciapodkreślał polityk Prawa i Sprawiedliwości. – Trzeba uczciwie powiedzieć, że już dzisiaj wskutek tego szaleństwa klimatycznego Zakłady Chemiczne, odpowiedniki naszych zakładów polickich np. w Niemczech są likwidowane, a produkcja przenoszona jest do Chin, do krajów afrykańskich, dlatego też nie dajcie sobie państwo wmówić, że polityka klimatyczna Unii Europejskiej będzie służyła rozwojowi naszego kraju. Dla Polic będzie oznaczało to totalną degradację, bo oznacza to upadek Zakładów Chemicznychkontynuował Joachim Brudziński.

Brudziński podkreślił również, że już dziś Europa otwarta jest na napływ nawozów azotowych z kierunków białoruskich i rosyjskich, co niekorzystnie wpływa na kondycję finansową m.in. Grupy Azoty.

To oznacza ograniczenie produkcji w takich Zakładach, jak te tutaj w Policach, Puławach, Tarnowie, Kędzierzynie-Koźlu, co de facto oznacza upadek całej Grupy Azoty. Wybudowaliśmy nową fabrykę Polimery Police, która ma perspektywy rozwoju pod warunkiem, że nie będziemy ulegać temu lewicowemu, zielonemu szaleństwuprzekonywał Brudziński.

Zdaniem Joachima Brudzińskiego kluczowe dla jego ugrupowania politycznego będzie poszerzanie swojego elektoratu o nowe grupy społeczne. Temu służyć mają m.in. spotkania polityków i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami.

Będziemy spotykać się z mieszkańcami, rozmawiać z nimi i przekonywać do siebie. Pokornie będziemy zabiegali o państwa głosy, prezentując dobry program oraz wizję rozwoju naszego regionupodsumował Brudziński.

Przypomnijmy, że wyboru do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca 2024 roku. W Parlamencie Europejskim zasiądzie 52 europosłów z Polski.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.