reklama

reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

KWW Projekt Police Krystiana Kowalewskiego zaprezentował kandydatów

W miniony wtorek, 12 marca w Hotelu Dobosz w Policach odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Police Krystiana Kowalewskiego, podczas której zaprezentowano kandydatów do Rady Miejskiej w Policach oraz program wyborczy.

Konwencja Wyborcza Projektu Police Krystiana Kowalewskiego / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcemy stworzyć miejsce, w którym będzie można się rozwijaćrozpoczął kandydat na radnego Artur Echaust. – Przestrzeń dla naszych dzieci. Poukładamy to otoczenie według własnego planukontynuował.

Echaust zapowiedział, że po ewentualnej wygranej Krystiana Kowalewskiego oraz Projektu Police nastąpią zasadnicze zmiany w dziedzinie sportu.

Znajdziemy rozwiązania dla stowarzyszeń sportowych. Stworzymy Radę Sportu, nowe ciało, które będzie brało czynny udział w tym, co będziemy chcieli robić na rzecz sportutłumaczył Artur Echaust.

Artur Echaust / zdjęcie: Gracjan Broda

Echaust nie ukrywał, że jest zaszczycony faktem, że jest częścią Projektu Police.

Wojciech Dudek podkreślał z kolei, że w samorządzie lokalnym dzieje się źle.

Potrzebna jest całkowita zmiana władzy. Aby do tego doprowadzić, musimy wygrać te wybory. Police stać na więcej, dlatego musimy wygrać te wyboryzaznaczył Dudek.

Wojciech Dudek / zdjęcie: Gracjan Broda

Katarzyna Sobocińska skoncentrowała się na potrzebach osób z niepełnosprawnościami.

Powalczymy o równouprawnienie osób niepełnosprawnych w lokalnej społeczności. Potrzeba budować mieszkania wspierane, a także wspierać te, które już zostały utworzone. Rozwijać usługi świadczone na rzecz osób niepełnosprawnychtłumaczyła Sobocińska.

Katarzyna Sobocińska / zdjęcie: Gracjan Broda

Radosław Maćkowiak skoncentrował się na budżecie inwestycyjnym i zapowiedział pozyskiwania sponsorów. Kandydat do Rady Miejskiej w Policach próbował porównać Gminę Police do Gminy Goleniów.

Wydzielimy z Urzędu Miejskiego jednostkę odpowiedzialną za pozyskiwanie inwestorówzaznaczył Maćkowiak. – Gmina Goleniów ma dwukrotnie większy budżet inwestycyjny niż Gmina Policeprzekonywał.

Radosław Maćkowiak / zdjęcie: Gracjan Broda

Radosław Maćkowiak przekonywał, że Gmina Goleniów posiadająca nieco mniej mieszkańców niż Gmina Police, ma zarejestrowanych więcej działalności gospodarczych na swoim terenie. Warto jednak zauważyć znaczącą przewagę, jaką na dziś ma niewątpliwie Gmina Goleniów, czyli drogę ekspresową S3. Z pewnością Gmina Police będzie mogła liczyć na szybszy rozwój gospodarczy, w momencie powstania Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina i przeprawę tunelową Police – Święta.

Police mogą wejść w nowy etap. Wykorzystać swoje doświadczenie. Mam nadzieję, że otoczenie będzie zmieniało się na lepszerozpoczął kandydat na burmistrza Polic Krystian Kowalewski.

Kowalewski podkreślał, że ostatnie lata dla Gminy Police to grzęźnięcie w marazmie.

Krystian Kowalewski / zdjęcie: Gracjan Broda

Dziurawe drogi i coraz bardziej brudne miastozaznaczył kandydat Projektu Police na burmistrza. – Dziś Gmina myśli jak dotrwać do kolejnego roku. Jak to mówią… do emeryturykontynuował Kowalewski.

Krystian Kowalewski odniósł się również do procesu planowania przebiegu i budowy Obwodnicy Polic, na którą Gmina Police pozyskała 245 milionów złotych dofinansowania.

To ludzie wskazali, jaki przebieg ma mieć obwodnica. Działkowcy, mieszkańcy Osiedla Leśnego, mieszkańcy Przęsocinatłumaczył.

W opinii kandydata Projektu Police obecny burmistrz Polic Władysław Diakun i jego polityczne zaplecze boją się utraty władzy.

Liderką listy w okręgu wyborczym numer jeden jest Grażyna Pawłowska. Listę w okręgu wyborczym numer dwa otwiera Rafał Ignaczak. Liderem w okręgu wyborczym numer trzy jest Krystian Kowalewski.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.