reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Radny interpeluje w sprawie zbliżającego się przetargu na odbiór odpadów

Radny Komitetu Wyborczego Grzegorza Śliwińskiego – Łukasz Bojanowski złożył interpelację do wójta Gminy Dobra Magdaleny Zagrodzkiej w związku ze zbliżającym się przetargiem na obsługę odbioru odpadów z terenu Gminy Dobra w roku 2025.

Radny KW Grzegorza Śliwińskiego Łukasz Bojanowski / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W swojej interpelacji radny sugeruje podjęcie kroków zmierzających do obniżenia kosztów obsługi systemu gospodarowania odpadami.

Jednym z nich ma być podjęcie współpracy ze szczecińskim Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów, który miałby przyjmować odpady zmieszane z terenu Gminy Dobra.

Bojanowski wnosi ponadto o niezwłoczne podjęcie rozmów ze Spółkami zajmującymi się odbiorem odpadów działających na terenie powiatu polickiego oraz sąsiedniego Szczecina. Problem jednak w tym, że firmy „śmieciowe” niechętnie startują w przetargach i najczęściej do postępowania zgłasza się zaledwie jeden podmiot.

Radny sugeruje również, aby przygotowana oferta przetargowa uwzględniała wariantowość podmiotów przystępujących do postępowania z rozbiciem kosztów na sam odbiór i logistykę odpadów oraz w połączeniu z ich zagospodarowaniem i utylizacją.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.