reklama

Gmina Police pokryje deficyt w systemie gospodarowania odpadami

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Policach radni podjęli uchwałę o pokryciu deficytu w systemie gospodarowania odpadami za rok 2024.

Koszt systemu gospodarowania odpadami w Gminie Police to ponad 14 milionów złotych / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szacowany koszt systemu gospodarki odpadami w Gminie Police w roku bieżącym wynosi 14 326 918 złotych, natomiast planowane dochody z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami wynoszą 11 873 171 złotych. Deficyt w kwocie 2 453 747 złotych decyzją radnych pokryty zostanie z budżetu Gminy.

Postanowiliśmy ulżyć naszym mieszkańcom i pokryć deficyt z dochodów własnychpowiedział burmistrz Polic Krystian Kowalewski.

Burmistrz Polic zapowiedział również przyjrzenie się całemu systemowi gospodarowania odpadami pod kątem generowanych kosztów i możliwości ich ograniczenia.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.