reklama
reklama [1170px x 300px] | Header -- Magdalena Zagrodzka

reklama

Transgraniczna Debata Pokoleniowa okazją do wymiany poglądów

W Hotelu Dobosz w Policach odbyła się międzypokoleniowa debata zatytułowana „Partycypacja obywatelska młodzieży – warta czy nie warta zachodu?”. Debatę poprowadził dziennikarz Michał Kaczmarek.

Transgraniczna Debata Międzypokoleniowa / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

– Partycypacja to dla nas taki kierunek, który dziś zapoczątkowujemy. Bardzo cieszymy się, że do tego spotkania w tym miejscu z udziałem Was właśnie dochodzi . My jako samorządowcy, jako osoby zajmujące się na co dzień edukacją i jako osoby tego pokolenia jesteśmy winni wam, ażeby zacząć na te problemy i te tematy, które was interesują i nurtują rozmawiaćpowiedział starosta policki Andrzej Bednarek.

W debacie wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatowych, młodzież z Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach i Niemiecko-Polskiego Gimnazjum w Löcknitz.

Do dyskusji w debacie, która obejmowała m.in. wątki związane z perspektywami, jakie młodym ludziom otwiera edukacyjna współpraca transgraniczna, wykorzystywaniem tych możliwości, a także jak na co dzień wygląda integracja na pograniczu polsko-niemieckim, zaproszono kilku prelegentów zarówno z Polski, jak i Niemiec.

Na fotelach zasiedli przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, pełnomocnik ds. spraw współpracy międzynarodowej Powiatu Vorpommern-Greifswald Martin Hanf, były Dyrektor Wydziału ds. Młodzieży Powiatu Vorpommern-Greifswald Gerd Hamm, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Mateusz Rożalski, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Niemiecko-Polskiego Gimnazjum w Löcknitz Lennart Pfeifer, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży Marcin Głuszyk, dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz oraz przewodnicząca Komisji ds. Zagranicznych jako przedstawiciel Młodzieżowej Rady Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Sofiia Galajda.

Transgraniczna debata międzypokoleniowa była pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Powiat Policki. Jej celem było zwrócenie uwagi na młode pokolenie na pograniczu polsko-niemieckim, które stanowi przyszłość naszego regionu.

Podczas debaty przeprowadzono również konkurs wiedzy o partnerskich samorządach oraz zaprezentowano występ artystyczny w wykonaniu byłych wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Galeria Zdjęć:

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.