reklama

Gmina Kołbaskowo wspomoże Powiat Policki. Są też środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Gmina Kołbaskowa udzieli pomocy finansowej Powiatowi Polickiemu w kwocie 700 tysięcy złotych na rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Stobno.

Zarząd Powiatu w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stosowną uchwałę podjęli radni Rady Gminy Kołbaskowo podczas sesji, która odbyła się 27 maja.

Podczas sesji starosta policki podziękował, za wsparcie tak ważnej i długo wyczekiwanej inwestycji w Stobnie, która jest w fazie realizacji oraz zapowiedział zawarcie umowy o dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację kolejnej inwestycji drogowej, tym razem w miejscowości Ustowo.

Dzień później w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisana została umowa, na mocy której 6,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do Powiatu Polickiego na remont drogi w Ustowie.

Zakres inwestycji obejmie przebudowę jezdni drogi powiatowej wraz z jej poszerzeniem do 6 metrów, przebudowę zatoki autobusowej, przebudowę istniejących chodników i budowę nowych, przebudowę zjazdów oraz skrzyżowań w granicach pasa drogowego, usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kanału technologicznego oraz wycinkę drzew.

Inwestycja powinna zakończyć się wraz z końcem 2025 roku.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.