• #Opinie
  • Publikacja:

Kandydaci na burmistrza Polic muszą powalczyć o wyborców Prawa i Sprawiedliwości

Trzech kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza Polic będzie walczyć między sobą o poparcie wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie będą mieli swojego kandydata w zbliżających się kwietniowych wyborach samorządowych. Który z nich może liczyć na najwyższe poparcie wśród wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Z jednej strony część wyborców, szczególnie tych związanych z Solidarnością, może chcieć oddać swój głos na kandydaturę Władysława Diakuna. Jaki wpływ na to będzie miało podpisane porozumienie o współpracy z Koalicją Obywatelską i Polską 2050 Szymona Hołowni? Z drugiej zaś strony na głosy wyborców prawicowych będzie mógł liczyć również Krystian Kowalewski, który w mijającej kadencji niejednokrotnie współpracował z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej, tworząc wspólny blok opozycyjny do rządzącej Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI i Koalicji Obywatelskiej.

Wydaje się, że na zdecydowanie najmniejsze poparcie wśród wyborców prawicowych, może liczyć Grzegorz Ufniarz, który wielokrotnie m.in. w mediach społecznościowych krytykował rząd Mateusza Morawieckiego, szczególnie w perspektywie obniżania autonomiczności samorządów i przerzucanie na władze lokalne części zadań, na które następnie brakowało środków finansowych.

Warto jednak pamiętać, że są to wybory samorządowe i często sympatie polityczne do poszczególnych ugrupowań na szczeblu krajowym nie mają żadnego przełożenia na poparcie w wyborach lokalnych.

Na pewno w trakcie prowadzonej kampanii wyborczej poszczególni kandydaci nie mogą zapominać o prawej stronie sceny politycznej i wyborcach, którzy nie będą mieli swojego bezpośredniego kandydata.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.