reklama

Radni jednogłośnie uchwalili budżet Powiatu Polickiego

Podczas grudniowej sesji Rady Powiatu w Policach, która odbyła się w miniony czwartek, uchwalono budżet Powiatu Polickiego na 2024 rok.

Starosta Policki Andrzej Bednarek podziękował radnym Rady Powiatu / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uchwała w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Polickiego na 2024 rok była najważniejszą podczas czwartkowych obrad.

Nowy budżet Powiatu Polickiego jest bezpieczniejszy, stabilniejszy i zdecydowanie lepszy niż ten, z którym Powiat Policki miał do czynienia w roku 2023.

Nie ma wątpliwości, że praca wykonana w tym roku przez wszystkich pracowników Urzędu, ale też i dyrektorów placówek doprowadziła do większego zrównoważenia budżetupowiedział starosta policki Andrzej Bednarek.

Dochody budżetu Powiatu Polickiego ustalone zostały w wysokości ponad 168 milionów złotych, przy wydatkach na poziomie blisko 183 milionów złotych. Deficyt budżetu Powiatu Polickiego wyniesie 14,5 miliona złotych.

Nie wyobrażam sobie, aby tworzyć taki budżet, który po 4 miesiącach, przy nowym Zarządzie Powiatu, nowej Radzie Powiatu mógłby być budżetem, który stałby się jakimś nieszczęściem dla mieszkańców Powiatu Polickiegopodkreślił Bednarek. – Jest to budżet odpowiedzialny, budżet zabezpieczający podwyżki naszych urzędników w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz Starostwie Powiatowym, z pewną perspektywą i szansą również dla administracji w placówkach. To budżet bezpieczny dla oświatydodał starosta policki.

Nowy budżet Powiatu Polickiego chwali również przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

To przede wszystkim około 34% środków na inwestycje, czyli ponad 60 milionów złotych. To również wydatki na drogi w kwocie ponad 37 milionów złotych, wydatki na edukację w kwocie prawie 60 milionów złotych, przy subwencji na poziomie około 43 milionów złotychwylicza Arciszewski. – To dobry budżet, ale też odpowiedzialny, nierozdmuchany w sposób nadmierny, dający realne szanse na to, żeby w zakresie komunikacji i zakresie edukacji i innych dziedzin samorządu powiatowego normalnie funkcjonowaćpodkreślił przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Uchwała w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Polickiego na 2024 rok została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich radnych obecnych na sesji.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.