reklama

Rażący brak segregacji odpadów! Gmina zapowiada dodatkowe kontrole

Firma Papirus-Recykling przekazała do Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji Urzędu Gminy Dobra informację wraz z dokumentacją zdjęciową obrazującą poziom segregacji odpadów zebranych z terenu Gminy Dobra w dniach od 6 do 10 listopada.

W workach znajdowały się również odpady zmieszane / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W workach przeznaczonych na zbieranie papieru, opakowań tekturowych, książek, gazet zostały ujawnione odpady zmieszane. Zdjęcia przedstawiają nie błędy w segregacji, ale jej rażący brakpodkreśla Anna Budzyńska, kierownik Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji Urzędu Gminy Dobra.

Jak informuje Anna Budzyńska – pracownicy jej Wydziału oraz Straż Gminna na podstawie zdjęć, oraz nagrań z kamer umieszczonych na śmieciarkach, próbują ustalić, z których nieruchomości pochodzą worki.

Mieszkańcy, którzy lekceważą obowiązek segregacji odpadów, powodują wyższe koszty gospodarowania odpadami komunalnymi, na które muszą złożyć się również te osoby, które wzorowo realizują ten obowiązekzaznacza Budzyńska.

Urząd Gminy Dobra zapowiada kontrole pod kątem poprawnej segregacji nie tylko w pojemnikach na odpady zmieszane, ale również tego, co znajduje się w workach.

Nie stosowanie się do zasad właściwej segregacji skutkuje nałożeniem mandatu karnego oraz naliczeniem podwyższonej opłaty za odbiór odpadów w wysokości nie 12 złotych, a 36 złotych za metr sześcienny zużytej wody.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.